Terapia shiatsu

Shiatsu jest jedną ze wschodnich metod leczenia polegającą na uciskaniu palcami określonych punktów na ciele zwanych po japońsku „tsubo”. Charakter tej metody zawarty jest w jej nazwie, gdyż „shi” –znaczy po japońsku palec, „atsu”- nacisk.Według starożytnej medycyny chińskiej, z której shiatsu bierze swój początek, stymulacja tsubo oddziałuje na strumień energii życiowej (ki), której swobodny, niezaburzony przepływ jest warunkiem zdrowia i dobrego samopoczucia.

Stymulacji tej można dokonywać w różny sposób: wbijając igły – jak w przypadku akupunktury, spalając na ciele małe stożki moksy - specjalnie spreparowanego ziela bylicy pospolitej lub wywierając nacisk palcami.

Metoda ta jest powszechnie znana i popularna w społeczeństwie japońskim, ale z pewnością idea shiatsu nie jest tak zupełnie obca również w naszej kulturze. Zdarza się, że nieświadomie masujemy bolące miejsca, jak np. zesztywniałą po długim pisaniu rękę czy łydkę, kiedy łapie nas skurcz. Takie były prawdopodobnie początki shiatsu, gdy człowiek skojarzył, że ustąpienie jakiejś dolegliwości wiąże się z uciskaniem pewnych punktów na ciele.

Shiatsu ma szerokie zastosowanie – stymulacja punktów uwalnia od bólu głowy, pleców, reguluje pracę żołądka, wątroby i innych organów wewnętrznych, co może zapobiegać wielu poważnym dolegliwościom. Masaż jest też znaną techniką relaksacyjną – likwiduje zmęczenie, wprowadza nas w stan relaksu, odprężenia i dobrego samopoczucia.

Masaż wykonuje psycholog Jolanta Podraza. W celu dokonania zapisu prosimy o kontakt pod nr telefonu 605 094 421 lub adresem e-mail: info@pracowniapsychorozwoju.pl

Cena za jeden masaż 50- minutowy to 150 zł.

wykonanie strony: eBest